fbpx Rehabilitacja neurologiczna Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Rehabilitacja neurologiczna Warszawa

Czynnikiem koniecznym do zachowania zdrowia, a nawet życia jest sprawnie działający układ nerwowy. Tymczasem schorzenia neurologiczne dotykają coraz więcej osób. Charakteryzują się one szerokim spektrum objawów w zależności od jednostki chorobowej – obejmują chociażby takie problemy jak migreny i bóle głowy, ale również stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona czy urazy czaszkowo-mózgowe. Często prowadzą do pełnej zależności Pacjenta od osób trzecich. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich zmaga się ze schorzeniami neurologicznymi, zespół specjalistów Medi Home Care oferuje troskliwą i kompleksową opiekę. 

Rehabilitacja neurologiczna – w jakich przypadkach jest stosowana?

Rehabilitacja neurologiczna polecana jest w przypadkach porażenia ośrodkowego układu nerwowego i dedykowana osobom z deficytami neurologicznymi. Stosowana jest najczęściej u Pacjentów po przebytym udarze mózgu lub innych uszkodzeniach mózgu, osób z chorobą Parkinsona, porażeniem mózgowym czy stwardnieniem rozsianym. Porażenie nerwu twarzowego, dystrofie mięśniowe czy przebyte operacje kręgosłupa to kolejne przesłanki uzasadniające podjęcie rehabilitacji neurologicznej.  

Rehabilitacja neurologiczna – co to jest i na czym polega?

Jednym z najważniejszych elementów terapii Pacjentów po przebytym udarze czy osób dotkniętych urazem czaszkowo-mózgowym, stwardnieniem rozsianym czy chorobą Parkinsona jest rehabilitacja neurologiczna. Chcąc odpowiedzieć na pytanie: na czym polega rehabilitacja neurologiczna, warto zaznaczyć, że jej celem jest przede wszystkim poprawa jakości życia zarówno Pacjentów, jak i ich rodzin oraz przywrócenie sprawności narządu ruchu, mowy czy funkcji poznawczych. Jest to nic innego jak zespół działań rehabilitacyjnych, które mają odtworzyć u Pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi utracone wcześniej funkcje. Oferowana przez Medi Home Care pomoc fizjoterapeuty, psychologa, neuropsychologa, neurologopedy czy terapeuty zajęciowego ma na celu umożliwienie Pacjentowi powrotu do samodzielnego funkcjonowania. W przypadku wystąpienia chorób postępujących to, co może zagwarantować rehabilitacja neurologiczna – ćwiczenia i terapia – to także spowolnienie przebiegu choroby oraz możliwie jak najdłuższe utrzymanie sprawności i samodzielności. 

Rehabilitacja neurologiczna – jak wygląda i co obejmuje?

Kompleksowa rehabilitacja neurologiczna ma nauczyć Pacjenta radzenia sobie w życiu codziennym oraz podnieść komfort tego życia. W efekcie wszystko to przekłada się także na samopoczucie chorego oraz jego relacje z innymi osobami. W jej ramach wykonywane są ćwiczenia, które mają na celu między innymi poprawę koordynacji ruchowej czy wzmocnienie mięśni. Obejmuje także terapię fizykalną i reedukację chodu. W zależności od jednostki chorobowej, podczas zajęć rehabilitacyjnych, Pacjent uczy się także pionizacji, samodzielnego wstawania czy siadania na łóżku. Ćwiczone są podstawowe czynności dnia codziennego, takie jak ubieranie się czy korzystanie z toalety. W przypadku zaburzeń aparatu mowy oczekiwanymi efektami, jakie ma przynieść rehabilitacja neurologiczna jest także poprawienie motoryki twarzy czy ust, kształtowanie właściwej tonacji czy artykulacji. Co jeszcze na celu ma rehabilitacja neurologiczna? Ćwiczenia prowadzone w jej ramach obejmują także regularną stymulację tych funkcji mózgu, które w wyniku choroby nie uległy pogorszeniu. 

Rehabilitacja neurologiczna – gdzie najlepsza?

Na mapie Polski jest wiele ośrodków, które oferują kompleksową rehabilitację neurologiczną. Wybierając ten, w którym Ty lub Twój bliski podejmie leczenie, warto postawić na ten, który w jak największym stopniu odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Pamiętaj, że na efekty leczenia ogromny wpływ ma także samo miejsce oraz atmosfera, w jakich odbywa się cały proces rehabilitacyjny. Dla chorego ogromnym komfortem będą ćwiczenia wykonywane w warunkach domowych, co pozwoli także uniknąć dodatkowego obciążenia związanego z samym transportem. Z kolei dla osoby opiekującej się jest to duża oszczędność czasu. Jeśli szukasz pomocy w kwestii: “rehabilitacja neurologiczna – Warszawa” Medi Home Care oferuje kompleksową rehabilitację neurologiczną z dojazdem do domu Pacjenta. Potrzebujesz wsparcia zespołu specjalistów w zakresie rehabilitacji neurologicznej, która umożliwi szybki powrót do sprawności? Skontaktuj się z nami.

Kompleksowa rehabilitacja neurologiczna z dojazdem do domu pacjenta w Warszawie oferowana jest przez zespół specjalistów (fizjoterapeutę, psychologa, neuropsychologa, neurologopedę, terapeutę zajęciowego) koordynowany przez lekarza rehabilitacji.

close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content