fbpx Rehabilitacja po porodzie Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Rehabilitacja po porodzie Warszawa

Ciąża i poród to wyjątkowy czas w życiu kobiety. W tym czasie, w jej ciele zachodzi szereg zmian hormonalnych i anatomicznych, a sam poród jest nie lada wyzwaniem dla kobiecego organizmu. Może pozostawić po sobie pewne dolegliwości i prowadzić do wielu dysfunkcji powstałych zarówno w czasie ciąży, porodu, jak i połogu. Rehabilitacja po porodzie ułatwi kobiecie powrót do pełnej sprawności i formy sprzed ciąży. 

Rehabilitacja poporodowa – kompleksowe wsparcie dla świeżo upieczonej mamy

 Ciąża jest naturalnym, fizjologicznym stanem, w którym ciało kobiety poddawane jest wielu zmianom. Poród bardzo często pozostawia po sobie pewne “pamiątki”, które mogą okazać się niezwykle uciążliwe i bolesne. Powrót do codziennych czynności czy pełnej sprawności może okazać się nieco trudniejszy niż przypuszczałyśmy i sprawiać nam nieco trudności. Obciążenie mięśni dna miednicy, osłabienie mięśni prostych brzucha, rozejście kresy białej, a w końcu blizna po cesarskim cięciu czy nacięciu krocza – to tylko wstęp do całej palety dolegliwości, z jakimi może zmagać się świeżo upieczona mama. Jednocześnie czas ten nie zwalnia jej z obowiązków typowych dla młodej mamy, więc by wspierać i dbać o prawidłowy rozwój dziecka, musi ona zadbać również o siebie. Z pomocą przyjdzie tutaj rehabilitacja po porodzie, która złagodzi dolegliwości poporodowe i pozwoli na szybszy oraz łagodniejszy powrót do formy sprzed ciąży. Rehabilitacja po porodzie naturalnym czy przez cesarskie cięcie, rehabilitacja krocza po porodzie czy rehabilitacja dna miednicy – to wszystko ma ogromny wpływ na jakość i komfort życia Pacjentek w połogu. 

Kiedy zalecana jest rehabilitacja poporodowa?

 Poród fizjologiczny czy poród rozwiązany przez cesarskie cięcie niesie za sobą ryzyko wystąpienia pewnych powikłań. Rehabilitacja poporodowa jest częścią kompleksowej terapii, która ma przywrócić kobiecie pełen komfort życia, uwolnić od dolegliwości bólowych i zapobiegać ewentualnym powikłaniom. Co najważniejsze – rehabilitacja po porodzie zalecana jest już od pierwszych godzin po przyjściu na świat maluszka, jeszcze podczas pobytu w szpitalu. W przypadku porodu fizjologicznego i braku jakichkolwiek przeciwwskazań, kobieta może rozpocząć ćwiczenia nawet 6-8 godzin po porodzie. W przypadku mam, które rodziły przez cesarskie cięcie, czas ten wydłuża się o kilka godzin. Warto jednak mieć na uwadze, że przypadek każdej Pacjentki wymaga indywidualnego podejścia uwzględniającego jej stan zdrowia czy samopoczucie.  Niezwykle ważna jest jednak systematyczna rehabilitacja poporodowa, którą z pomocą Medi Home Care możemy kontynuować w domowym zaciszu. Do najczęstszych problemów, w których ulgę może przynieść właśnie rehabilitacja poporodowa należą: 
 • nietrzymanie moczu,
 • rozejście mięśnia prostego brzucha,
 • osłabienie mięśni brzucha,
 • opadanie narządów wewnętrznych,
 • bóle kręgosłupa,
 • dyskomfort odczuwany w obrębie krocza,
 • trudne gojenie się blizny po cesarskim cięciu.
 

Jakie zalety ma rehabilitacja po porodzie fizjologicznym i przez cesarskie cięcie?

 Medi Home Care zapewnia profesjonalne usługi opiekuńcze między innymi dla świeżo upieczonych mam. Zapewniamy stały monitoring stanu zdrowia Pacjentki oraz dostosowujemy zakres domowej rehabilitacji poporodowej do bieżących wymagań. Wśród zalet, jakie niesie rehabilitacja po porodzie fizjologicznym czy porodzie przez cesarskie cięcie możemy wyróżnić między innymi: 
 • korektę postawy ciała,
 • wspomaganie odbudowy tkanek,
 • przyspieszenie powrotu do formy sprzed ciąży,
 • wzmocnienie mięśni dna miednicy,
 • zmniejszenie ryzyka zakrzepów i zrostów,
 • przyspieszenie gojenia się ran,
 • poprawę samopoczucia i nastroju.
 

Rehabilitacja po porodzie – Warszawa

 Medi Home Care oferuje kompleksowe wsparcie świeżo upieczonej mamy w komfortowych warunkach domowych. Co więcej – kobieta ma możliwość ćwiczenia razem z maluszkiem, co dla niektórych pań ma ogromne znaczenie również pod względem psychicznym. Doświadczenie i wiedza naszej fizjoterapeutki może okazać się nieocenionym wsparciem na każdym etapie połogu. Młoda mama pozna prawidłowe sposoby i pozycje karmienia oraz pielęgnacji maluszka, dowie się na co warto zwracać uwagę podczas noszenia i opieki nad dzieckiem tak, by zadbać o zdrowy kręgosłup rodzica, ale także wesprzeć rozwój małego człowieka.
close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content