fbpx Rehabilitacja dla Seniorów Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Rehabilitacja dla Seniorów Warszawa

Regularna aktywność fizyczna seniorów łagodzi dolegliwości bólowe, ułatwia samodzielne przemieszczanie się, a także obniża ryzyko upadku dzięki wzmocnionej koordynacji ruchowej. Tymczasem wiele osób starszych obserwujących u siebie skutki upływu lat, rezygnuje z tej aktywności. Rehabilitacja dla seniorów pozwoli wypełnić tę przestrzeń, jednocześnie chroniąc osoby starsze przed wystąpieniem powikłań związanych ze zbyt małą ilością ruchu, przyczyniając się tym samym do poprawy samopoczucia i kondycji psychicznej, a także zwiększając samodzielność i niezależność seniora. 

Jakie są wskazania do rozpoczęcia rehabilitacji osób starszych?

Osoby starsze i Pacjenci w podeszłym wieku bardzo często cierpią na różnego rodzaju schorzenia i dolegliwości, borykają się z ograniczeniem sprawności, co w efekcie znacząco wpływa na zmniejszenie komfortu życia. Wszystkie te problemy mogą mieć związek z przebytymi w przeszłości czy aktualnymi chorobami i urazami, ale bardzo często są także wynikiem znikomej aktywności fizycznej i stopniowego wyłączania z życia społecznego. Drogą, która podtrzyma sprawności funkcjonalne, ograniczy postępujące ograniczenia ruchowe, a przede wszystkim pomoże w uporaniu się z wieloma problemami i dolegliwościami zdrowotnymi jest właśnie rehabilitacja dla seniorów. Wśród wskazań do podjęcia rehabilitacji dla osób starszych możemy wyróżnić: 
 • zmiany zwyrodnieniowe,
 • stany po przebytych kontuzjach i urazach,
 • stany po operacjach i zabiegach chirurgicznych,
 • stany po długotrwałej hospitalizacji,
 • trudności i ograniczenia ruchowe,
 • osteoporoza,
 • zaburzenia równowagi i zwiększone ryzyko upadków,
 • choroby neurologiczne (np. choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, udar).
 

Jaki cel ma rehabilitacja dla osób starszych?

Rehabilitacja dla osób starszych może być ukierunkowana na różne cele. Niekiedy będzie to poprawa zdrowia i umożliwienie powrotu do samodzielnego funkcjonowania, ogólna aktywizacja seniora czy wsparcie w chorobie i zmniejszenie dyskomfortu związanego z różnego rodzaju schorzeniami. Wraz z upływem lat nasza sprawność fizyczna zmniejsza się, a organizm jest bardziej podatny na kontuzje. Co więcej – potrzebuje on znacznie więcej czasu na regenerację, a powrót do stanu sprzed choroby czy urazu jest trudny, a czasem nawet niemożliwy. To właśnie dlatego rehabilitacja seniora ma na celu między innymi ćwiczenia ogólnousprawniające, które mają poprawić siłę mięśniową czy wydolność krążeniowo-oddechową. Dzięki skoordynowanemu programowi aktywizacji, osoby starsze mają szansę na zwiększenie swojej niezależności od osób trzecich, zwiększenie samodzielności, poprawienie koordynacji ruchowej, ale także – co bardzo ważne – poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej. Rehabilitacja dla seniorów obejmuje działania, których celem jest nie tylko przyspieszenie regeneracji po przebytych chorobach czy operacjach, ale także profilaktyka różnego rodzaju chorób i kontuzji. 

Rehabilitacja dla seniorów z dojazdem czy rehabilitacja stacjonarna dla osób starszych?

Rehabilitacja dla seniorów i program ich aktywizacji powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb, ale i możliwości osoby starszej. Zależy on od stanu konkretnego Pacjenta i ma odpowiadać na jego potrzeby. Wśród możliwych rozwiązań możliwa jest rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym czy placówkach sanatoryjnych, rehabilitacja stacjonarna dla osób starszych czy rehabilitacja dla seniorów z dojazdem. Rehabilitacja stacjonarna dla osób starszych to program rehabilitacyjny, który prowadzony jest na oddziałach szpitalnych i który przeznaczony jest dla Pacjentów, którzy z uwagi na stan zdrowia wymagają stałego nadzoru i całodobowej opieki lekarskiej. Na rehabilitację w trybie stacjonarnym najczęściej kierowani są Pacjenci po operacjach czy amputacjach, a także osoby po przebytym udarze. Warto pamiętać, że osoby, które chciałyby skorzystać z takiej formy rehabilitacji muszą posiadać skierowanie od specjalisty. Nieco inaczej wygląda to w przypadku rehabilitacji dla seniorów z dojazdem do domu. Taka forma jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z poruszaniem się, a konieczność transportowania może okazać się problematyczna i bardzo stresująca. 

Rehabilitacja dla seniorów Warszawa

Rehabilitacja dla seniorów z dojazdem do domu to bardzo wygodne rozwiązanie, które może znacznie poprawić jakość życia seniorów. Wybierając ofertę Medi Home Care możesz mieć pewność, że nasi specjaliści dostosują zakres oraz intensywność rehabilitacji do indywidualnych możliwości Pacjenta. Program ćwiczeń, który uwzględni ewentualne przeciwwskazania i preferencje pomoże starszym osobom w powrocie do zdrowia i znacznie poprawi komfort ich życia.
close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content