fbpx Rehabilitacja kobiet w ciąży Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Rehabilitacja kobiet w ciąży Warszawa

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. Jej organizm przechodzi szereg zmian w celu stworzenia optymalnych warunków dla rozwijającego się maluszka. Zmianie ulega postawa ciała, sposób poruszania się, a kręgosłup, kolana czy stawy muszą poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. W efekcie, wszystko to może wywoływać uciążliwe dolegliwości bólowe. Rehabilitacja kobiet w ciąży pomoże nie tylko w utrzymaniu dobrego samopoczucia oraz kondycji fizycznej, ale przyczyni się również do szybszego powrotu do formy po porodzie.

 

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży – wsparcie dla przyszłej mamy

 

Oczywistym elementem rzeczywistości każdej kobiety spodziewającej się dziecka jest stała opieka lekarza prowadzącego oraz położonej. Ta jednak nie jest w stanie przeciwdziałać czy zniwelować dolegliwości bólowych, z jakimi musi zmagać się przyszła mama. W okresie ciąży, w ciele kobiety zachodzi wiele zmian fizjologicznych, które bardzo często wiążą się z uciążliwymi bólami, obciążeniem stawów czy obrzękami limfatycznymi. Rehabilitacja kobiet w ciąży to niezwykle ważny element w profilaktyce i łagodzeniu dolegliwości, jakie są charakterystyczne dla przyszłych mam. Rehabilitacja w ciąży to sprawdzona recepta na utrzymanie dobrego samopoczucia oraz kondycji, skuteczny sposób walki z bólem kręgosłupa czy stawów, a co więcej – wsparcie mamy w szybszym powrocie do dobrej formy już po porodzie.

 

Rehabilitacja w ciąży – kiedy warto rozpocząć rehabilitację?

 

Rosnący w brzuszku mamy maluszek sprawia, że zmianie ulega obciążenie kręgosłupa kobiety, a także rozkład narządów wewnętrznych. Zmienia się postawa ciała, która charakteryzuje się pogłębieniem naturalnego wygięcia w dolnej części pleców. Odcinek lędźwiowy jest mocno obciążony, a z dodatkowym ciężarem muszą poradzić sobie także biodra, kolana czy stawy skokowe. Nadmierne przeciążenie powoduje miejscowe bóle kręgosłupa, łopatek czy szyi. Może dojść także do nadmiernego rozluźnienia mięśni miednicy, co może objawiać się na przykład nietrzymaniem moczu w ciąży. Z uwagi na to, rehabilitacja kobiet w ciąży powinna być stosowana nie tylko dla złagodzenia dolegliwości, kiedy te już wystąpią, ale także profilaktycznie.

 

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży – Warszawa: korzyści dla przyszłych mam

 

Jako przyszła mama z pewnością zauważasz zmiany, jakie zachodzą w Twoim ciele. Być może pomyślisz, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie odłożenie wszelkiej aktywności fizycznej na później. Tymczasem według zaleceń WHO, kobiety w ciąży i po porodzie, u których nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań lekarskich do aktywności fizycznej, powinny wykonywać ćwiczenia o umiarkowanym stopniu intensywności, przez co najmniej 150 minut w tygodniu. Ogromnym wsparciem dla przyszłych mam może być także rehabilitacja w ciąży.

 

Rehabilitacja dla kobiet w ciąży może znacznie poprawić jakość Twojego życia, pomóc łatwiej radzić sobie z codziennością, a przede wszystkim uchronić Cię przed wieloma dolegliwościami bólowymi. Rehabilitacja w ciąży pomoże wzmocnić mięśnie dna miednicy, dzięki czemu kobieta będzie lepiej przygotowana do porodu, a także zadba o ogólną elastyczność ciała, co może zapobiec pojawieniu się rozstępów. Specjaliści w Medi Home Care pomogą dobrać Ci bezpieczny rodzaj aktywności, która rozluźni mięśnie czy poprawi krążenie krwi i przyczyni się do poprawy ogólnego samopoczucia, a także przyspieszy powrót do formy po porodzie.

 

Rehabilitacja kobiet w ciąży – przeciwwskazania

 

Nie wszystkie metody stosowane w rehabilitacji są przeznaczone dla kobiet w ciąży i nie wszystkie ciężarne panie mogą z niej korzystać. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegów niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym oraz pisemna zgoda na podjęcie przez kobietę aktywności fizycznej. W przypadku kobiet ciężarnych nie stosuje się fizykoterapii – laseroterapii, ultradźwięków czy działania polem magnetycznym. Rehabilitacja kobiet w ciąży nie będzie wskazana w przypadku patologii ciąży, ciąż mnogich, ostrych stanów zapalnych czy zakrzepów. Jeśli w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do rozpoczęcia rehabilitacji, w Medi Home Care profesjonalny zespół fizjoterapeutów gwarantuje dobranie odpowiedniej metody dostosowanej do indywidualnych potrzeb.

close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content