fbpx Masaż leczniczy Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Masaż leczniczy Warszawa

Masaż leczniczy – jak sama nazwa wskazuje – ma na celu oddziaływanie zdrowotne. Stosowany jest w rehabilitacji medycznej, a wykonywany musi być przez wykwalifikowanego specjalistę. Masaż leczniczy może wspierać zarówno inne metody fizykoterapii, jak i stanowić jej niezależną formę. 

Masaż leczniczy – co to jest i komu jest dedykowany?

 Masaż leczniczy, w przeciwieństwie do klasycznego masażu relaksacyjnego, ma na celu osiągnięcie konkretnych rezultatów. Stosowany jest celem łagodzenia różnego rodzaju objawów dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych, zmniejszenia dolegliwości bólowych oraz przywrócenia pełnego komfortu Pacjentowi. Wykonywany może być jedynie przez wykwalifikowanych specjalistów, takich jak fizjoterapeuci, rehabilitanci czy certyfikowani masażyści. Wskazaniem do zastosowania masażu leczniczego może być chociażby uciążliwy ból stawów, ból kręgosłupa, barków czy szyi, dyskopatia, wady postawy, słaba wydolność krążeniowa i obrzęki. Masaż leczniczy może być także zalecony w przypadku urazów, złamań kończyn czy drętwienia kończyn oraz zaburzeń napięcia mięśniowego. 

Masaż leczniczy – na co pomaga i jak przebiega?

 Masaż leczniczy bywa niekiedy mylnie utożsamiany z masażem relaksacyjnym, który ma po prostu przynieść ulgę i pomóc zrelaksować się na przykład po ciężkim dniu. W terapii zdrowotnej, masaż leczniczy odgrywa jednak zupełnie inną rolę. Spośród najważniejszych korzyści, jakie może przynieść masaż leczniczy, możemy wyróżnić między innymi:
 • redukcję bólu,
 • przywrócenie komfortu codziennego funkcjonowania,
 • zmniejszenie napięcia mięśni,
 • przyspieszenie regeneracji mięśni,
 • zlikwidowanie obrzęków,
 • przywrócenie sprawności fizycznej po przebytych urazach i kontuzjach,
 • relaksację ciała i umysłu.
 Masaż leczniczy, który ma oddziaływać na tkanki pacjenta, wykorzystuje takie techniki jak głaskanie, rolowanie, ugniatanie czy oklepywanie i rozcieranie. Podczas zabiegu terapeuta skupia się przede wszystkim na miejscach i okolicach, które są objęte bólem. 

Ile trwa masaż leczniczy?

 Czas masażu leczniczego uzależniony jest od rodzaju masażu, wielkości masowanego obszaru, a także dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań Pacjentów. W Medi Home Care jesteśmy w stanie elastycznie dostosować zakres masażu leczniczego do bieżących wymagań. Masaż leczniczy kręgosłupa całościowy czy może masaż kręgosłupa szyjnego  lub kręgosłupa piersiowego? Wszystko zależy od zaleceń specjalisty oraz stanu zdrowia Pacjenta. Terapia manualna może trwać od kilkunastu czy kilkudziesięciu minut, nawet do godziny. 

Masaż leczniczy kręgosłupa – na czym polega, kiedy pomaga?

 Masaż kręgosłupa skierowany jest przede wszystkim do Pacjentów cierpiących na uciążliwe bóle kręgosłupa, chorujących na reumatoidalne zapalenie stawów czy osób borykających się z wadami postawy. Przynosi on ulgę także Pacjentom prowadzącym siedzący tryb życia, spędzającym długie godziny przed komputerem, którzy narzekają na przeciążenia mięśniowe i stawowe. Masaż leczniczy kręgosłupa zalecany jest także wszystkim tym, którzy przeszli zabiegi czy operacje, borykają się z niedowładem kończyn i chcą przyspieszyć rekonwalescencję po przebytych urazach. Co więcej – masaż leczniczy wykonany przez profesjonalistę nie tylko rozluźni mięśnie i przyniesie komfort psychiczny, ale także poprawi krążenie i zwiększy przepływ limfatyczny. Terapia rozluźniająca mięśnie wzdłuż kręgosłupa, pleców i pośladków ma zwiększyć dopływ krwi do tych partii, a tym samym przyspieszyć proces regeneracyjny. Umiejętne masowanie tkanek sprawia, że usuwamy zbędne metabolity, a w zamian dostarczamy tkankom tlen i substancje odżywcze. 

Masaż leczniczy – Warszawa

 W Medi Home Care oferujemy Pacjentom kompleksowe usługi z dojazdem do domu. To nie tylko absolutna wygoda i komfort terapii prowadzonej w domowym zaciszu, ale także oszczędność czasu, który dla niektórych bywa przecież na wagę złota. Często zaniedbujemy siebie, tłumacząc to brakiem czasu i nadmiarem obowiązków. W przypadku, gdy kwestie te dotyczą naszego zdrowia, brak czasu może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Nie bagatelizujmy sygnałów, jakie otrzymujemy od naszego organizmu. Pozwólmy sobie zadbać o siebie samych, podnieśmy komfort codziennej egzystencji, przywracając tym samym radość życia. Jeśli borykasz się z jakimikolwiek dolegliwościami bólowymi, odczuwasz dyskomfort związany na przykład z siedzącym trybem życia, cierpisz na napięcia mięśni czy chcesz przyspieszyć proces rekonwalescencji po przebytych urazach, zapoznaj się z ofertą Medi Home Care. Oferujemy profesjonalną i kompleksową opiekę i rehabilitację w warunkach domowych. Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci służą radą, wsparciem i pomocą.
close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content