fbpx Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa | Medi Home Care
 • info@medihomecare.pl
 • 22 690 00 90

Rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa

Dno miednicy jest odpowiedzialne nie tylko za utrzymanie tułowia, ale także za stabilizację narządów wewnętrznych. To właśnie od funkcjonowania mięśni dna miednicy uzależniona jest zarówno praca narządów rozrodczych, jak i całego układu moczowego. Wbrew pozorom – dysfunkcje układu moczowo-płciowego dotyczą nie tylko pań przygotowujących się do ciąży czy kobiet po porodzie, ale także mężczyzn. Rehabilitacja uroginekologiczna ma na celu zapobieganie oraz leczenie wszelkiego rodzaju dysfunkcji w tym obszarze. 

Rehabilitacja uroginekologiczna – co to jest?

 Rehabilitacja uroginekologiczna koncentruje się na profilaktyce i leczeniu dysfunkcji w obrębie miednicy i dolnych dróg moczowych oraz przywróceniu równowagi mięśniowo-powięziowej. Ma na celu zapobieganie różnego rodzaju zmianom dna miednicy, takim jak chociażby nietrzymanie moczu, dysfunkcje seksualne czy obniżenie narządów rodnych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, rehabilitacja uroginekologiczna skierowana jest także do mężczyzn, którzy borykają się z problemami i schorzeniami układu moczowo-płciowego, takimi jak chociażby przerost prostaty czy przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego. Niemniej, fizjoterapia urologiczna cieszy się największą popularnością wśród kobiet przygotowujących się do ciąży, przyszłych mam czy pań po przebytym porodzie. 

W jakiego rodzaju problemach pomoże rehabilitacja uroginekologiczna?

 Rehabilitacja uroginekologiczna pozwoli zmniejszyć dyskomfort związany z różnego rodzaju schorzeniami związanymi z funkcjonowaniem dna miednicy i znacząco podnieść jakość życia Pacjenta. Kobietom spodziewającym się dziecka zalecana jest jako terapia przygotowująca do porodu, ale także jako regeneracja poporodowa. Komu jeszcze dedykowana jest rehabilitacja uroginekologiczna i jakiego rodzaju dolegliwości pozwala się pozbyć? Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje między innymi leczenie oraz profilaktykę z zakresu: 
 • nietrzymania moczu,
 • częstomoczu,
 • bólów miednicy i kręgosłupa,
 • obniżenia narządów płciowych,
 • rozejścia mięśni prostych brzucha,
 • bolesnych miesiączek,
 • nietrzymania gazów,
 • blizn po cesarskim cięciu czy nacięciu i pęknięciu krocza,
 • bolesnych stosunków,
 • zaburzeń erekcji,
 • przebytych operacji urologicznych,
 • przebytej prostatektomii.
 

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna?

 Fizjoterapia uroginekologiczna jest niezwykle skuteczną metodą leczenia zachowawczego. Polega na nauczeniu Pacjentki prawidłowych wzorców ruchowych oraz poprawie funkcji i wzmocnieniu mięśni dna miednicy. Niezwykle ważną rolę odgrywa tutaj zwiększenie świadomości własnego ciała, dzięki czemu ćwiczone mogą być wybrane partie mięśni. Fizjoterapia uroginekologiczna polega także na zniwelowaniu szkodliwych i obciążających nawyków ruchowych, reedukacji postawy oraz utrwaleniu odpowiednich wzorców. Specjaliści w Medi Home Care wskażą odpowiednią drogę i nauczą Cię ich krok po kroku. Trening pod okiem specjalistów ma ogromne znaczenie, ponieważ powtarzanie niepoprawnych nawyków może przynieść znacznie więcej szkody. 

Jak przebiega rehabilitacja uroginekologiczna i jakie metody wykorzystuje?

 Rehabilitacja uroginekologiczna i systematyczne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeutki przyniosą widoczną poprawę nawet już po kilku tygodniach. Na rehabilitację uroginekologiczną składa się zarówno trening mięśni, jak i terapia manualna. Połączenie obu tych metod jest gwarancją pełnego sukcesu. W przypadku tej drugiej, zabiegi skoncentrowane są w obrębie miednicy oraz kręgosłupa i wykonywane są z użyciem rąk. Z kolei ćwiczenia mięśni dna miednicy mają na celu poprawę jego elastyczności poprzez naukę świadomego napinania oraz rozluźniania mięśni krocza. W Medi Home Care, zespół specjalistów, biorąc pod uwagę występujące dolegliwości, dostosuje terapię do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Z naszym wsparciem nauczysz się panować nad podstawowymi czynnościami fizjologicznymi, podniesiesz komfort życia i będziesz mogła wrócić do pełni życia towarzyskiego czy sportowego. 

Rehabilitacja uroginekologiczna w ciąży

 Rehabilitacja uroginekologiczna bardzo często zalecana jest kobietom, które spodziewają się dziecka. Ciało kobiety w ciąży zmienia się i musi poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem. Rozciągają się mięśnie brzucha, a miednica ulega przodopochyleniu. Wszystko to może prowadzić do szeregu dolegliwości bólowych i powodować niemały dyskomfort. To właśnie tutaj swoje zastosowanie znajduje fizjoterapia uroginekologiczna, która może między innymi znacznie złagodzić ból, zminimalizować ryzyko rozejścia mięśnia prostego brzucha, ale także znacznie lepiej przygotować kobietę do porodu i pozwoli zmniejszyć ryzyko ewentualnych powikłań, takich jak chociażby rozerwanie krocza. Podczas terapii w Medi Home Care przyszła mama będzie miała szansę przygotować się na poród zarówno pod względem fizycznym, jak i oddechowym. 

Rehabilitacja uroginekologiczna po porodzie

 Fizjoterapia uroginekologiczna po porodzie pozwoli kobiecie na znacznie szybszy powrót do formy, pomoże w mobilizacji blizny oraz przywróci elastyczność brzucha i wspomoże rehabilitację mięśnia prostego. Co więcej – kobiety, które po urodzeniu dzidziusia zmagają się z nietrzymaniem moczu, to właśnie w rehabilitacji uroginekologicznej znajdą rozwiązanie swoich problemów. Przy wsparciu naszych fizjoterapeutów, świeżo upieczona mama może łatwiej i szybciej wrócić do formy sprzed porodu, zmniejszając wszelkiego rodzaju dysfunkcje, do których mogło dojść w czasie ciąży czy samego porodu. Jeśli poszukujesz profesjonalnego wsparcia po ciąży, zapoznaj się z ofertą Medi Home Care. Nasz zespół stawia na indywidualne podejście do Pacjentów, wobec czego możesz mieć pewność, że rytm terapii zostanie dostosowany do Twoich potrzeb, oczekiwań i możliwości.
close
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych
  lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  Oddzwonimy!
  Skip to content